ספר פרק פסוק
וישלח

וַיְדַבֵּר יְקֹוָק אֶל מֹשֶׁה לֵּאמֹר:
צָרוֹר אֶת הַמִּדְיָנִים וְהִכִּיתֶם אוֹתָם:
כִּי צֹרְרִים הֵם לָכֶם בְּנִכְלֵיהֶם אֲשֶׁר נִכְּלוּ לָכֶם עַל דְּבַר פְּעוֹר וְעַל דְּבַר כָּזְבִּי בַת נְשִׂיא מִדְיָן אֲחֹתָם הַמֻּכָּה בְיוֹם הַמַּגֵּפָה עַל דְּבַר פְּעוֹר:
וַיְהִי אַחֲרֵי הַמַּגֵּפָה פ וַיֹּאמֶר יְקֹוָק אֶל מֹשֶׁה וְאֶל אֶלְעָזָר בֶּן אַהֲרֹן הַכֹּהֵן לֵאמֹר:

   
במדבר פרק כה פסוק יח
Skip Navigation Links.
Collapse כִּי צֹרְרִים הֵם לָכֶם כִּי צֹרְרִים הֵם לָכֶם
Expand פירוש "צררים" כאן. מדוע זה כתוב בלשון הווה? עיון בלשונות ובכפילויות שבפרשהפירוש "צררים" כאן. מדוע זה כתוב בלשון הווה? עיון בלשונות ובכפילויות שבפרשה
Expand איזה לקח חז"ל לומדים מהציווי ומטעמו?איזה לקח חז"ל לומדים מהציווי ומטעמו?
Expand מדוע הפסוק מזכיר סיבה לציווי שבפסוק הקודם? מדוע התורה מאריכה בנסיבות הידועות של האירוע? מדוע הפסוק מזכיר סיבה לציווי שבפסוק הקודם? מדוע התורה מאריכה בנסיבות הידועות של האירוע?
Expand עיון בעוולות השונות שנעשו לבני ישראל. מדוע "צוררים" כתוב בלשון הווה?עיון בעוולות השונות שנעשו לבני ישראל. מדוע "צוררים" כתוב בלשון הווה?
Expand מדוע אין ציווי גם לצרור את מואב? מה הסדר של ציווי זה ושל "אל תצר את מואב"? דיון בדברי חז"ל בענייןמדוע אין ציווי גם לצרור את מואב? מה הסדר של ציווי זה ושל "אל תצר את מואב"? דיון בדברי חז"ל בעניין
Collapse בְּנִכְלֵיהֶם אֲשֶׁר נִכְּלוּ לָכֶם בְּנִכְלֵיהֶם אֲשֶׁר נִכְּלוּ לָכֶם
Expand פירוש. מה כלול בזה? עיון במבנה הפסוקיםפירוש. מה כלול בזה? עיון במבנה הפסוקים
Collapse עַל דְּבַר פְּעוֹר וְעַל דְּבַר כָּזְבִּי בַת נְשִׂיא מִדְיָן אֲחֹתָם הַמֻּכָּה בְיוֹם הַמַּגֵּפָה עַל דְּבַר פְּעוֹר:עַל דְּבַר פְּעוֹר וְעַל דְּבַר כָּזְבִּי בַת נְשִׂיא מִדְיָן אֲחֹתָם הַמֻּכָּה בְיוֹם הַמַּגֵּפָה עַל דְּבַר פְּעוֹר:
Expand מדוע כזבי וייחוסה מוזכרים כאן שוב? מה סופו של הפסוק מוסיף לעניין?מדוע כזבי וייחוסה מוזכרים כאן שוב? מה סופו של הפסוק מוסיף לעניין?
צור קשר|אודות האתר