ספר פרק פסוק
במדבר

וְאֵלֶּה יַעַמְדוּ עַל הַקְּלָלָה בְּהַר עֵיבָל רְאוּבֵן גָּד וְאָשֵׁר וּזְבוּלֻן דָּן וְנַפְתָּלִי:
וְעָנוּ הַלְוִיִּם וְאָמְרוּ אֶל כָּל אִישׁ יִשְׂרָאֵל קוֹל רָם: ס
אָרוּר הָאִישׁ אֲשֶׁר יַעֲשֶׂה פֶסֶל וּמַסֵּכָה תּוֹעֲבַת יְקֹוָק מַעֲשֵׂה יְדֵי חָרָשׁ וְשָׂם בַּסָּתֶר וְעָנוּ כָל הָעָם וְאָמְרוּ אָמֵן: ס
אָרוּר מַקְלֶה אָבִיו וְאִמּוֹ וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן: ס

   
דברים פרק כז פסוק טו
Skip Navigation Links.
Collapse אָרוּר הָאִישׁ אֲשֶׁר יַעֲשֶׂה פֶסֶל וּמַסֵּכָה תּוֹעֲבַת יְקֹוָק מַעֲשֵׂה יְדֵי חָרָשׁ וְשָׂם בַּסָּתֶר אָרוּר הָאִישׁ אֲשֶׁר יַעֲשֶׂה פֶסֶל וּמַסֵּכָה תּוֹעֲבַת יְקֹוָק מַעֲשֵׂה יְדֵי חָרָשׁ וְשָׂם בַּסָּתֶר
Expand פירוש. באיזו עבירה מדובר כאן? מדוע התורה מקללת "אשר יעשה", הרי טרם נעבדה העבודה הזרה?פירוש. באיזו עבירה מדובר כאן? מדוע התורה מקללת "אשר יעשה", הרי טרם נעבדה העבודה הזרה?
Expand מהם הדברים שנאמרו במעמד זה מעבר לנאמר בפסוקים? מהן הברכות שנאמרו? מדוע הן לא כתובות?מהם הדברים שנאמרו במעמד זה מעבר לנאמר בפסוקים? מהן הברכות שנאמרו? מדוע הן לא כתובות?
Expand מדוע רשימת הארורים הורכבה דווקא מעבירות אלו? מה "ושם בסתר" מוסיף ללמד בעניין?מדוע רשימת הארורים הורכבה דווקא מעבירות אלו? מה "ושם בסתר" מוסיף ללמד בעניין?
Expand דרשת חז"ל למהותן של הקללות שהוזכרודרשת חז"ל למהותן של הקללות שהוזכרו
Expand עיון במספרן של הקללות שהוזכרו עיון במספרן של הקללות שהוזכרו
Collapse וְעָנוּ כָל הָעָם וְאָמְרוּ אָמֵן: וְעָנוּ כָל הָעָם וְאָמְרוּ אָמֵן:
Expand מי אומר פיסקה זו? מדוע כאן יש הרחבה "וענו" וכו', ובהמשך כתוב רק "ואמר כל העם אמן"?מי אומר פיסקה זו? מדוע כאן יש הרחבה "וענו" וכו', ובהמשך כתוב רק "ואמר כל העם אמן"?
Expand רמז לסמיכות הענייניםרמז לסמיכות העניינים
צור קשר|אודות האתר