ספר פרק פסוק
אחרי מות - קדושים

וְהִנֵּה שֶׁבַע שִׁבֳּלִים דַּקּוֹת וּשְׁדוּפֹת קָדִים צֹמְחוֹת אַחֲרֵיהֶן:
וַתִּבְלַעְנָה הַשִּׁבֳּלִים הַדַּקּוֹת אֵת שֶׁבַע הַשִּׁבֳּלִים הַבְּרִיאוֹת וְהַמְּלֵאוֹת וַיִּיקַץ פַּרְעֹה וְהִנֵּה חֲלוֹם:
וַיְהִי בַבֹּקֶר וַתִּפָּעֶם רוּחוֹ וַיִּשְׁלַח וַיִּקְרָא אֶת כָּל חַרְטֻמֵּי מִצְרַיִם וְאֶת כָּל חֲכָמֶיהָ וַיְסַפֵּר פַּרְעֹה לָהֶם אֶת חֲלֹמוֹ וְאֵין פּוֹתֵר אוֹתָם לְפַרְעֹה:
וַיְדַבֵּר שַׂר הַמַּשְׁקִים אֶת פַּרְעֹה לֵאמֹר אֶת חֲטָאַי אֲנִי מַזְכִּיר הַיּוֹם:

   
בראשית פרק מא פסוק ח
Skip Navigation Links.
Collapse וַיְהִי בַבֹּקֶר וַתִּפָּעֶם רוּחוֹ וַיְהִי בַבֹּקֶר וַתִּפָּעֶם רוּחוֹ
Expand מדוע כתוב שזה קרה בבוקר?מדוע כתוב שזה קרה בבוקר?
Expand פירוש "ותפעם". מהו הבנין הדקדוקי של תיבה זו? מה בין זה לבין "ותתפעם" שכתוב אצל נבוכדנצר? עיון בהבדלים נוספים ביניהם.פירוש "ותפעם". מהו הבנין הדקדוקי של תיבה זו? מה בין זה לבין "ותתפעם" שכתוב אצל נבוכדנצר? עיון בהבדלים נוספים ביניהם.
Collapse וַיִּשְׁלַח וַיִּקְרָא אֶת כָּל חַרְטֻמֵּי מִצְרַיִם וְאֶת כָּל חֲכָמֶיהָ וַיִּשְׁלַח וַיִּקְרָא אֶת כָּל חַרְטֻמֵּי מִצְרַיִם וְאֶת כָּל חֲכָמֶיהָ
Expand פירוש "חרטמי". מהו הבנין הדקדוקי של תיבה זו?פירוש "חרטמי". מהו הבנין הדקדוקי של תיבה זו?
Expand מהי חכמתם של חכמי מצרים?מהי חכמתם של חכמי מצרים?
Collapse וַיְסַפֵּר פַּרְעֹה לָהֶם אֶת חֲלֹמוֹ וְאֵין פּוֹתֵר אוֹתָם לְפַרְעֹה:וַיְסַפֵּר פַּרְעֹה לָהֶם אֶת חֲלֹמוֹ וְאֵין פּוֹתֵר אוֹתָם לְפַרְעֹה:
Expand מדוע "אותם" כתוב בלשון רבים, לעומת "חלומו" בלשון יחיד? מדוע "אותם" כתוב בלשון רבים, לעומת "חלומו" בלשון יחיד?
Expand מה "לפרעה" מלמדנו? האם החרטומים לא מצאו שום פתרון? מה היה כל כך קשה להם לפרש?מה "לפרעה" מלמדנו? האם החרטומים לא מצאו שום פתרון? מה היה כל כך קשה להם לפרש?
צור קשר|אודות האתר