ספר פרק פסוק
צו

וַיַּעַשׂ גַּם הוּא מַטְעַמִּים וַיָּבֵא לְאָבִיו וַיֹּאמֶר לְאָבִיו יָקֻם אָבִי וְיֹאכַל מִצֵּיד בְּנוֹ בַּעֲבוּר תְּבָרֲכַנִּי נַפְשֶׁךָ:
וַיֹּאמֶר לוֹ יִצְחָק אָבִיו מִי אָתָּה וַיֹּאמֶר אֲנִי בִּנְךָ בְכֹרְךָ עֵשָׂו:
וַיֶּחֱרַד יִצְחָק חֲרָדָה גְּדֹלָה עַד מְאֹד וַיֹּאמֶר מִי אֵפוֹא הוּא הַצָּד צַיִד וַיָּבֵא לִי וָאֹכַל מִכֹּל בְּטֶרֶם תָּבוֹא וָאֲבָרֲכֵהוּ גַּם בָּרוּךְ יִהְיֶה:
כִּשְׁמֹעַ עֵשָׂו אֶת דִּבְרֵי אָבִיו וַיִּצְעַק צְעָקָה גְּדֹלָה וּמָרָה עַד מְאֹד וַיֹּאמֶר לְאָבִיו בָּרֲכֵנִי גַם אָנִי אָבִי:

   
בראשית פרק כז פסוק לג
Skip Navigation Links.
Collapse וַיֶּחֱרַד יִצְחָק חֲרָדָה גְּדֹלָה עַד מְאֹד וַיֶּחֱרַד יִצְחָק חֲרָדָה גְּדֹלָה עַד מְאֹד
Expand פירוש "ויחרד" כאןפירוש "ויחרד" כאן
Expand ממה חרד יצחק? מדוע כתוב גם שזו "חרדה גדולה"? מדוע יצחק לא אוכל מהמטעמים שעשו הביא?ממה חרד יצחק? מדוע כתוב גם שזו "חרדה גדולה"? מדוע יצחק לא אוכל מהמטעמים שעשו הביא?
Collapse וַיֹּאמֶר מִי אֵפוֹא הוּא הַצָּד צַיִד וַיָּבֵא לִי וָאֹכַל מִכֹּל בְּטֶרֶם תָּבוֹא וָאֲבָרֲכֵהוּ וַיֹּאמֶר מִי אֵפוֹא הוּא הַצָּד צַיִד וַיָּבֵא לִי וָאֹכַל מִכֹּל בְּטֶרֶם תָּבוֹא וָאֲבָרֲכֵהוּ
Expand תרגום ודרשה לתיבת "אפוא". תרגום ודרשה לתיבת "אפוא".
Expand מדוע יצחק מוסיף ואומר "מכל"?מדוע יצחק מוסיף ואומר "מכל"?
Expand טעם לניקוד קמץ תחת אות וא"ו של "ואברכהו"טעם לניקוד קמץ תחת אות וא"ו של "ואברכהו"
Collapse גַּם בָּרוּךְ יִהְיֶה:גַּם בָּרוּךְ יִהְיֶה:
Expand מה מלמדנו, הרי לא התכוון לברכו? האם בדברים אלו יצחק אינו מחליש את עמדתו כלפי עשו? האם הדברים נאמרים תוך כדי חרדתו, או לאחר שהתעשת ממנה?מה מלמדנו, הרי לא התכוון לברכו? האם בדברים אלו יצחק אינו מחליש את עמדתו כלפי עשו? האם הדברים נאמרים תוך כדי חרדתו, או לאחר שהתעשת ממנה?
Expand מה "יהיה" מלמדנו?מה "יהיה" מלמדנו?
Expand מה אנו לומדים מדברים אלו על מהותו של ישראל?מה אנו לומדים מדברים אלו על מהותו של ישראל?
צור קשר|אודות האתר