ספר פרק פסוק
עקב

וְאֶת יְהוֹשׁוּעַ צִוֵּיתִי בָּעֵת הַהִוא לֵאמֹר עֵינֶיךָ הָרֹאֹת אֵת כָּל אֲשֶׁר עָשָׂה יְקֹוָק אֱלֹהֵיכֶם לִשְׁנֵי הַמְּלָכִים הָאֵלֶּה כֵּן יַעֲשֶׂה יְקֹוָק לְכָל הַמַּמְלָכוֹת אֲשֶׁר אַתָּה עֹבֵר שָׁמָּה:
לֹא תִּירָאוּם כִּי יְקֹוָק אֱלֹהֵיכֶם הוּא הַנִּלְחָם לָכֶם: ס
וָאֶתְחַנַּן אֶל יְקֹוָק בָּעֵת הַהִוא לֵאמֹר:
אֲדֹנָי יְקֹוִק אַתָּה הַחִלּוֹתָ לְהַרְאוֹת אֶת עַבְדְּךָ אֶת גָּדְלְךָ וְאֶת יָדְךָ הַחֲזָקָה אֲשֶׁר מִי אֵל בַּשָּׁמַיִם וּבָאָרֶץ אֲשֶׁר יַעֲשֶׂה כְמַעֲשֶׂיךָ וְכִגְבוּרֹתֶךָ:

   
דברים פרק ג פסוק כג
Skip Navigation Links.
Collapse וָאֶתְחַנַּן אֶל יְקֹוָק וָאֶתְחַנַּן אֶל יְקֹוָק
Expand מה מיוחד ב"חינון" שמשה בוחר לפנות כך לה'? מדוע דווקא בדרך זו? מהם סוגי התפילה?מה מיוחד ב"חינון" שמשה בוחר לפנות כך לה'? מדוע דווקא בדרך זו? מהם סוגי התפילה?
Expand דיון בפירוש רש"י: האם אכן יש לצדיקים אפשרות לבקש שכר לפי מעשיהם הטובים?דיון בפירוש רש"י: האם אכן יש לצדיקים אפשרות לבקש שכר לפי מעשיהם הטובים?
Expand מדוע מודגש כאן שמשה התחנן דווקא אל ה'?מדוע מודגש כאן שמשה התחנן דווקא אל ה'?
Collapse בָּעֵת הַהִוא בָּעֵת הַהִוא
Expand פירוש. מדוע עניין זה כתוב בתוכחותיו של משה? מדוע הוא מספר על זה דווקא כאן? מתי משה התחנן אל ה'?פירוש. מדוע עניין זה כתוב בתוכחותיו של משה? מדוע הוא מספר על זה דווקא כאן? מתי משה התחנן אל ה'?
Expand דיון בפירוש רש"י: מדוע משה חושב שלאור כיבוש סיחון ועוג הותר לו להיכנס לארץ ישראל?דיון בפירוש רש"י: מדוע משה חושב שלאור כיבוש סיחון ועוג הותר לו להיכנס לארץ ישראל?
Collapse לֵאמֹר:לֵאמֹר:
Expand מהו "לאמר" כאן? מהו "לאמר" כאן?
Expand מדרש חז"ל על הדברים שבין משה לבין ה'מדרש חז"ל על הדברים שבין משה לבין ה'
Expand ביאור לסמיכות הענייניםביאור לסמיכות העניינים
Expand פירוש לכל הפסוקפירוש לכל הפסוק
Expand הקדמת רבינו בחייהקדמת רבינו בחיי
צור קשר|אודות האתר