ספר פרק פסוק
עקב

וַתִּקַּח שָׂרַי אֵשֶׁת אַבְרָם אֶת הָגָר הַמִּצְרִית שִׁפְחָתָהּ מִקֵּץ עֶשֶׂר שָׁנִים לְשֶׁבֶת אַבְרָם בְּאֶרֶץ כְּנָעַן וַתִּתֵּן אֹתָהּ לְאַבְרָם אִישָׁהּ לוֹ לְאִשָּׁה:
וַיָּבֹא אֶל הָגָר וַתַּהַר וַתֵּרֶא כִּי הָרָתָה וַתֵּקַל גְּבִרְתָּהּ בְּעֵינֶיהָ:
וַתֹּאמֶר שָׂרַי אֶל אַבְרָם חֲמָסִי עָלֶיךָ אָנֹכִי נָתַתִּי שִׁפְחָתִי בְּחֵיקֶךָ וַתֵּרֶא כִּי הָרָתָה וָאֵקַל בְּעֵינֶיהָ יִשְׁפֹּט יְקֹוָק בֵּינִי וּבֵינֶיךָ:
וַיֹּאמֶר אַבְרָם אֶל שָׂרַי הִנֵּה שִׁפְחָתֵךְ בְּיָדֵךְ עֲשִׂי לָהּ הַטּוֹב בְּעֵינָיִךְ וַתְּעַנֶּהָ שָׂרַי וַתִּבְרַח מִפָּנֶיהָ:

   
בראשית פרק טז פסוק ה
Skip Navigation Links.
Collapse וַתֹּאמֶר שָׂרַי אֶל אַבְרָם וַתֹּאמֶר שָׂרַי אֶל אַבְרָם
Expand בירור ארוך על טענותיה של שרי, על מעמדה של הגר, ועל כל הפרשה. בירור מעמדו של ישמעאל לפי פירוש זה.בירור ארוך על טענותיה של שרי, על מעמדה של הגר, ועל כל הפרשה. בירור מעמדו של ישמעאל לפי פירוש זה.
Collapse חֲמָסִי עָלֶיךָ אָנֹכִי נָתַתִּי שִׁפְחָתִי בְּחֵיקֶךָ וַתֵּרֶא כִּי הָרָתָה וָאֵקַל בְּעֵינֶיהָחֲמָסִי עָלֶיךָ אָנֹכִי נָתַתִּי שִׁפְחָתִי בְּחֵיקֶךָ וַתֵּרֶא כִּי הָרָתָה וָאֵקַל בְּעֵינֶיהָ
Expand פירוש. מה טוענת שרי? מה בין טענה זו, לבין התנהגותה של הגר כלפי שרי?פירוש. מה טוענת שרי? מה בין טענה זו, לבין התנהגותה של הגר כלפי שרי?
Collapse יִשְׁפֹּט יְקֹוָק בֵּינִי וּבֵינֶיךָ:יִשְׁפֹּט יְקֹוָק בֵּינִי וּבֵינֶיךָ:
Expand מה אומרת שרי, ולמי היא אומרת זאת? מדוע יש אות יו"ד בתיבת "וביניך"?מה אומרת שרי, ולמי היא אומרת זאת? מדוע יש אות יו"ד בתיבת "וביניך"?
Expand האם הצדק עם שרי על עצם מסירת הדין לגבוה? האם הצדק עם שרי על עצם מסירת הדין לגבוה?
צור קשר|אודות האתר