ספר פרק פסוק
עקב

וַיִּסְעוּ כָּל עֲדַת בְּנֵי יִשְׂרָאֵל מִמִּדְבַּר סִין לְמַסְעֵיהֶם עַל פִּי יְקֹוָק וַיַּחֲנוּ בִּרְפִידִים וְאֵין מַיִם לִשְׁתֹּת הָעָם:
וַיָּרֶב הָעָם עִם מֹשֶׁה וַיֹּאמְרוּ תְּנוּ לָנוּ מַיִם וְנִשְׁתֶּה וַיֹּאמֶר לָהֶם מֹשֶׁה מַה תְּרִיבוּן עִמָּדִי מַה תְּנַסּוּן אֶת יְקֹוָק:
וַיִּצְמָא שָׁם הָעָם לַמַּיִם וַיָּלֶן הָעָם עַל מֹשֶׁה וַיֹּאמֶר לָמָּה זֶּה הֶעֱלִיתָנוּ מִמִּצְרַיִם לְהָמִית אֹתִי וְאֶת בָּנַי וְאֶת מִקְנַי בַּצָּמָא:
וַיִּצְעַק מֹשֶׁה אֶל יְקֹוָק לֵאמֹר מָה אֶעֱשֶׂה לָעָם הַזֶּה עוֹד מְעַט וּסְקָלֻנִי:

   
שמות פרק יז פסוק ג
Skip Navigation Links.
Collapse וַיִּצְמָא שָׁם הָעָם לַמַּיִם וַיִּצְמָא שָׁם הָעָם לַמַּיִם
Expand פירוש. מה פיסקה זו מוסיפה על הנאמר למעלה?פירוש. מה פיסקה זו מוסיפה על הנאמר למעלה?
Expand מדוע ה' מביא את העם לנסיון זה? מדוע העם לא מתפלל, הרי הם ראו את תועלתה של תפילה?מדוע ה' מביא את העם לנסיון זה? מדוע העם לא מתפלל, הרי הם ראו את תועלתה של תפילה?
Collapse וַיָּלֶן הָעָם עַל מֹשֶׁה וַיֹּאמֶר לָמָּה זֶּה הֶעֱלִיתָנוּ מִמִּצְרַיִם לְהָמִית אֹתִי וְאֶת בָּנַי וְאֶת מִקְנַי בַּצָּמָא:וַיָּלֶן הָעָם עַל מֹשֶׁה וַיֹּאמֶר לָמָּה זֶּה הֶעֱלִיתָנוּ מִמִּצְרַיִם לְהָמִית אֹתִי וְאֶת בָּנַי וְאֶת מִקְנַי בַּצָּמָא:
Expand מה בין "וילן" פה לבין הריב שהוזכר למעלה? מדוע זה כתוב לאחר שהוזכר שהעם היה צמא?מה בין "וילן" פה לבין הריב שהוזכר למעלה? מדוע זה כתוב לאחר שהוזכר שהעם היה צמא?
Expand מדוע העם מפרט את כל הצמאים הנמצאים איתו?מדוע העם מפרט את כל הצמאים הנמצאים איתו?
צור קשר|אודות האתר