ספר פרק פסוק
חיי שרה

וַיֹּאפוּ אֶת הַבָּצֵק אֲשֶׁר הוֹצִיאוּ מִמִּצְרַיִם עֻגֹת מַצּוֹת כִּי לֹא חָמֵץ כִּי גֹרְשׁוּ מִמִּצְרַיִם וְלֹא יָכְלוּ לְהִתְמַהְמֵהַּ וְגַם צֵדָה לֹא עָשׂוּ לָהֶם:
וּמוֹשַׁב בְּנֵי יִשְׂרָאֵל אֲשֶׁר יָשְׁבוּ בְּמִצְרָיִם שְׁלֹשִׁים שָׁנָה וְאַרְבַּע מֵאוֹת שָׁנָה:
וַיְהִי מִקֵּץ שְׁלֹשִׁים שָׁנָה וְאַרְבַּע מֵאוֹת שָׁנָה וַיְהִי בְּעֶצֶם הַיּוֹם הַזֶּה יָצְאוּ כָּל צִבְאוֹת יְקֹוָק מֵאֶרֶץ מִצְרָיִם:
לֵיל שִׁמֻּרִים הוּא לַיקֹוָק לְהוֹצִיאָם מֵאֶרֶץ מִצְרָיִם הוּא הַלַּיְלָה הַזֶּה לַיקֹוָק שִׁמֻּרִים לְכָל בְּנֵי יִשְׂרָאֵל לְדֹרֹתָם: פ

   
שמות פרק יב פסוק מא
Skip Navigation Links.
Collapse וַיְהִי מִקֵּץ שְׁלֹשִׁים שָׁנָה וְאַרְבַּע מֵאוֹת שָׁנָה וַיְהִי מִקֵּץ שְׁלֹשִׁים שָׁנָה וְאַרְבַּע מֵאוֹת שָׁנָה
Expand מדוע כתוב כאן לשון צער? מהי משמעות הפיסקה? מה הקשר בינה לבין הפיסקה הבאה?מדוע כתוב כאן לשון צער? מהי משמעות הפיסקה? מה הקשר בינה לבין הפיסקה הבאה?
Expand מה הפסוק בא ללמדנו מעבר לדברים שנאמרו עד כה?מה הפסוק בא ללמדנו מעבר לדברים שנאמרו עד כה?
Expand איך חשבון זה מסתדר? מה יחס הגומלין בין ארבע מאות השנים שנאמרו לאברהם לבין ארבע מאות ושלושים השנים שבפסוקים אלו? (וראה הפסוק הקודם)איך חשבון זה מסתדר? מה יחס הגומלין בין ארבע מאות השנים שנאמרו לאברהם לבין ארבע מאות ושלושים השנים שבפסוקים אלו? (וראה הפסוק הקודם)
Collapse וַיְהִי בְּעֶצֶם הַיּוֹם הַזֶּה יָצְאוּ כָּל צִבְאוֹת יְקֹוָק מֵאֶרֶץ מִצְרָיִם:וַיְהִי בְּעֶצֶם הַיּוֹם הַזֶּה יָצְאוּ כָּל צִבְאוֹת יְקֹוָק מֵאֶרֶץ מִצְרָיִם:
Expand מדוע כתוב "ויהי" - לשון צער?מדוע כתוב "ויהי" - לשון צער?
Expand מה אנו לומדים מתיבות "בעצם היום הזה"?מה אנו לומדים מתיבות "בעצם היום הזה"?
Expand פירוש "בעצם" כאן ובכל המקראפירוש "בעצם" כאן ובכל המקרא
Expand מהי משמעותם של ההבדלים בין פסוק זה לבין פסוק נ"א? מה ההבדל בין "צבאות" לבין "עמי"?מהי משמעותם של ההבדלים בין פסוק זה לבין פסוק נ"א? מה ההבדל בין "צבאות" לבין "עמי"?
Expand מדוע כתוב "צבאות ה'", ולא "צבאות ישראל"?מדוע כתוב "צבאות ה'", ולא "צבאות ישראל"?
צור קשר|אודות האתר