ספר פרק פסוק
ראה

עוֹדְךָ מִסְתּוֹלֵל בְּעַמִּי לְבִלְתִּי שַׁלְּחָם:
הִנְנִי מַמְטִיר כָּעֵת מָחָר בָּרָד כָּבֵד מְאֹד אֲשֶׁר לֹא הָיָה כָמֹהוּ בְּמִצְרַיִם לְמִן הַיּוֹם הִוָּסְדָה וְעַד עָתָּה:
וְעַתָּה שְׁלַח הָעֵז אֶת מִקְנְךָ וְאֵת כָּל אֲשֶׁר לְךָ בַּשָּׂדֶה כָּל הָאָדָם וְהַבְּהֵמָה אֲשֶׁר יִמָּצֵא בַשָּׂדֶה וְלֹא יֵאָסֵף הַבַּיְתָה וְיָרַד עֲלֵהֶם הַבָּרָד וָמֵתוּ:
הַיָּרֵא אֶת דְּבַר יְקֹוָק מֵעַבְדֵי פַּרְעֹה הֵנִיס אֶת עֲבָדָיו וְאֶת מִקְנֵהוּ אֶל הַבָּתִּים:

   
שמות פרק ט פסוק יט
Skip Navigation Links.
Collapse וְעַתָּה שְׁלַח הָעֵז אֶת מִקְנְךָ וְאֵת כָּל אֲשֶׁר לְךָ בַּשָּׂדֶה וְעַתָּה שְׁלַח הָעֵז אֶת מִקְנְךָ וְאֵת כָּל אֲשֶׁר לְךָ בַּשָּׂדֶה
Expand האם אלו דברי ה' אל משה או דברי משה אל פרעה? מדוע נכתבו בחלק מהמכות רק דברי ה' אל משה, בחלק רק דברי משה אל פרעה, ובחלק שניהם?האם אלו דברי ה' אל משה או דברי משה אל פרעה? מדוע נכתבו בחלק מהמכות רק דברי ה' אל משה, בחלק רק דברי משה אל פרעה, ובחלק שניהם?
Expand מה תיבת "ועתה" מלמדנו? מדוע יש לעשות כן עכשיו, הרי הברד ירד רק למחרת? למי הדברים מכוונים - ליראים את דבר ה' או לאחרים?מה תיבת "ועתה" מלמדנו? מדוע יש לעשות כן עכשיו, הרי הברד ירד רק למחרת? למי הדברים מכוונים - ליראים את דבר ה' או לאחרים?
Expand פירוש "העז"פירוש "העז"
Expand איזה מקנה נשאר לאחר מכת הדבר? (ועיין בפסוק ו')איזה מקנה נשאר לאחר מכת הדבר? (ועיין בפסוק ו')
Collapse כָּל הָאָדָם וְהַבְּהֵמָה אֲשֶׁר יִמָּצֵא בַשָּׂדֶה וְלֹא יֵאָסֵף הַבַּיְתָה וְיָרַד עֲלֵהֶם הַבָּרָד וָמֵתוּ:כָּל הָאָדָם וְהַבְּהֵמָה אֲשֶׁר יִמָּצֵא בַשָּׂדֶה וְלֹא יֵאָסֵף הַבַּיְתָה וְיָרַד עֲלֵהֶם הַבָּרָד וָמֵתוּ:
Expand פירוש "יאסף"פירוש "יאסף"
Expand מדוע ה' נותן עצה כזו למצרים? מהי תועלתה של מכה זו לאחר שיעשו מצרים כעצתו של ה'?מדוע ה' נותן עצה כזו למצרים? מהי תועלתה של מכה זו לאחר שיעשו מצרים כעצתו של ה'?
צור קשר|אודות האתר