ספר פרק פסוק
חיי שרה

וַיֹּאמֶר יְקֹוָק אֶל מֹשֶׁה אֱמֹר אֶל אַהֲרֹן נְטֵה אֶת מַטְּךָ וְהַךְ אֶת עֲפַר הָאָרֶץ וְהָיָה לְכִנִּם בְּכָל אֶרֶץ מִצְרָיִם:
וַיַּעֲשׂוּ כֵן וַיֵּט אַהֲרֹן אֶת יָדוֹ בְמַטֵּהוּ וַיַּךְ אֶת עֲפַר הָאָרֶץ וַתְּהִי הַכִּנָּם בָּאָדָם וּבַבְּהֵמָה כָּל עֲפַר הָאָרֶץ הָיָה כִנִּים בְּכָל אֶרֶץ מִצְרָיִם:
וַיַּעֲשׂוּ כֵן הַחַרְטֻמִּים בְּלָטֵיהֶם לְהוֹצִיא אֶת הַכִּנִּים וְלֹא יָכֹלוּ וַתְּהִי הַכִּנָּם בָּאָדָם וּבַבְּהֵמָה:
וַיֹּאמְרוּ הַחַרְטֻמִּים אֶל פַּרְעֹה אֶצְבַּע אֱלֹהִים הִוא וַיֶּחֱזַק לֵב פַּרְעֹה וְלֹא שָׁמַע אֲלֵהֶם כַּאֲשֶׁר דִּבֶּר יְקֹוָק: ס

   
שמות פרק ח פסוק יד
Skip Navigation Links.
Collapse וַיַּעֲשׂוּ כֵן הַחַרְטֻמִּים בְּלָטֵיהֶם לְהוֹצִיא אֶת הַכִּנִּים וַיַּעֲשׂוּ כֵן הַחַרְטֻמִּים בְּלָטֵיהֶם לְהוֹצִיא אֶת הַכִּנִּים
Expand היות והחרטומים לא הצליחו להוציא את הכינים -  על מה נופלת לשון "ויעשו כן"? פירוש "להוציא". מה הם ניסו לעשות? האם יש אמת במעשיהם?היות והחרטומים לא הצליחו להוציא את הכינים - על מה נופלת לשון "ויעשו כן"? פירוש "להוציא". מה הם ניסו לעשות? האם יש אמת במעשיהם?
Expand מהו המעמד של החרטומים לאורך התהליך? מדוע לא כתוב כאן חרטומי מצרים, כמו שכתוב עד כה?מהו המעמד של החרטומים לאורך התהליך? מדוע לא כתוב כאן חרטומי מצרים, כמו שכתוב עד כה?
Collapse וְלֹא יָכֹלוּ וְלֹא יָכֹלוּ
Expand מדוע לא יכלו החרטומים להוציא את הכינים?מדוע לא יכלו החרטומים להוציא את הכינים?
Collapse וַתְּהִי הַכִּנָּם בָּאָדָם וּבַבְּהֵמָה:וַתְּהִי הַכִּנָּם בָּאָדָם וּבַבְּהֵמָה:
Expand מה פיסקה זו מלמדת מעבר לנאמר עד כה?מה פיסקה זו מלמדת מעבר לנאמר עד כה?
Expand חלוקה פנימית של המכותחלוקה פנימית של המכות
צור קשר|אודות האתר