ספר פרק פסוק
משפטים

וַיְצַו פַּרְעֹה בַּיּוֹם הַהוּא אֶת הַנֹּגְשִׂים בָּעָם וְאֶת שֹׁטְרָיו לֵאמֹר:
לֹא תֹאסִפוּן לָתֵת תֶּבֶן לָעָם לִלְבֹּן הַלְּבֵנִים כִּתְמוֹל שִׁלְשֹׁם הֵם יֵלְכוּ וְקֹשְׁשׁוּ לָהֶם תֶּבֶן:
וְאֶת מַתְכֹּנֶת הַלְּבֵנִים אֲשֶׁר הֵם עֹשִׂים תְּמוֹל שִׁלְשֹׁם תָּשִׂימוּ עֲלֵיהֶם לֹא תִגְרְעוּ מִמֶּנּוּ כִּי נִרְפִּים הֵם עַל כֵּן הֵם צֹעֲקִים לֵאמֹר נֵלְכָה נִזְבְּחָה לֵאלֹהֵינוּ:
תִּכְבַּד הָעֲבֹדָה עַל הָאֲנָשִׁים וְיַעֲשׂוּ בָהּ וְאַל יִשְׁעוּ בְּדִבְרֵי שָׁקֶר:

   
שמות פרק ה פסוק ח
Skip Navigation Links.
Collapse וְאֶת מַתְכֹּנֶת הַלְּבֵנִים אֲשֶׁר הֵם עֹשִׂים תְּמוֹל שִׁלְשֹׁם תָּשִׂימוּ עֲלֵיהֶם לֹא תִגְרְעוּ מִמֶּנּוּ וְאֶת מַתְכֹּנֶת הַלְּבֵנִים אֲשֶׁר הֵם עֹשִׂים תְּמוֹל שִׁלְשֹׁם תָּשִׂימוּ עֲלֵיהֶם לֹא תִגְרְעוּ מִמֶּנּוּ
Expand פירוש "מתכנת". מיה גזירת פרעה?פירוש "מתכנת". מיה גזירת פרעה?
Expand מהו "תמול שלשום"? מה קדם ליום זה שפרעה משווה את תנאי עבודת היום לימים אלו?מהו "תמול שלשום"? מה קדם ליום זה שפרעה משווה את תנאי עבודת היום לימים אלו?
Collapse כִּי נִרְפִּים הֵם עַל כֵּן הֵם צֹעֲקִים לֵאמֹר נֵלְכָה נִזְבְּחָה לֵאלֹהֵינוּ:כִּי נִרְפִּים הֵם עַל כֵּן הֵם צֹעֲקִים לֵאמֹר נֵלְכָה נִזְבְּחָה לֵאלֹהֵינוּ:
Expand פירוש "נרפים". מה רפוי? מה הקשר בין רפיון זה לבין צעקתם? מהי טענתו של פרעה?פירוש "נרפים". מה רפוי? מה הקשר בין רפיון זה לבין צעקתם? מהי טענתו של פרעה?
Expand פירוש נוסף לתהליך שעובר על בני ישראל, ועל טענתו של פרעה. על מה היה לבני ישראל לזבוח לה'?פירוש נוסף לתהליך שעובר על בני ישראל, ועל טענתו של פרעה. על מה היה לבני ישראל לזבוח לה'?
Expand מדוע פרעה כאן איננו מזכיר את שמו של ה'?מדוע פרעה כאן איננו מזכיר את שמו של ה'?
צור קשר|אודות האתר