ספר פרק פסוק
במדבר

וַיֹּאמֶר כִּי אֶהְיֶה עִמָּךְ וְזֶה לְּךָ הָאוֹת כִּי אָנֹכִי שְׁלַחְתִּיךָ בְּהוֹצִיאֲךָ אֶת הָעָם מִמִּצְרַיִם תַּעַבְדוּן אֶת הָאֱלֹהִים עַל הָהָר הַזֶּה:
וַיֹּאמֶר מֹשֶׁה אֶל הָאֱלֹהִים הִנֵּה אָנֹכִי בָא אֶל בְּנֵי יִשְׂרָאֵל וְאָמַרְתִּי לָהֶם אֱלֹהֵי אֲבוֹתֵיכֶם שְׁלָחַנִי אֲלֵיכֶם וְאָמְרוּ לִי מַה שְּׁמוֹ מָה אֹמַר אֲלֵהֶם:
וַיֹּאמֶר אֱלֹהִים אֶל מֹשֶׁה אֶהְיֶה אֲשֶׁר אֶהְיֶה וַיֹּאמֶר כֹּה תֹאמַר לִבְנֵי יִשְׂרָאֵל אֶהְיֶה שְׁלָחַנִי אֲלֵיכֶם:
וַיֹּאמֶר עוֹד אֱלֹהִים אֶל מֹשֶׁה כֹּה תֹאמַר אֶל בְּנֵי יִשְׂרָאֵל יְקֹוָק אֱלֹהֵי אֲבֹתֵיכֶם אֱלֹהֵי אַבְרָהָם אֱלֹהֵי יִצְחָק וֵאלֹהֵי יַעֲקֹב שְׁלָחַנִי אֲלֵיכֶם זֶה שְּׁמִי לְעֹלָם וְזֶה זִכְרִי לְדֹר דֹּר:

   
שמות פרק ג פסוק יד
Skip Navigation Links.
Collapse וַיֹּאמֶר אֱלֹהִים אֶל מֹשֶׁה אֶהְיֶה אֲשֶׁר אֶהְיֶה וַיֹּאמֶר אֱלֹהִים אֶל מֹשֶׁה אֶהְיֶה אֲשֶׁר אֶהְיֶה
Expand פירושפירוש
Expand פירוש לתשובת ה' זו, לפי ההבנה שמשה שאל את ה' (בפסוק הקודם) באיזו מידה ה' שולח אותופירוש לתשובת ה' זו, לפי ההבנה שמשה שאל את ה' (בפסוק הקודם) באיזו מידה ה' שולח אותו
Expand פירוש לשם קדוש זה בדרך של מידה כנגד מידהפירוש לשם קדוש זה בדרך של מידה כנגד מידה
Expand דעות שונות בפירוש שם זה. מדוע אמר ה' דווקא שם זה? האם זה עבור משה בלבד או כדי שהוא ילמד את העם שם זה?דעות שונות בפירוש שם זה. מדוע אמר ה' דווקא שם זה? האם זה עבור משה בלבד או כדי שהוא ילמד את העם שם זה?
Expand פירוש לשם קדוש זה בדרך של עצמותו של ה'פירוש לשם קדוש זה בדרך של עצמותו של ה'
Expand מדוע שם זה יניח את דעתם של בני ישראל – הרי שם זה לא נמסר לאף אחד מהאבות?מדוע שם זה יניח את דעתם של בני ישראל – הרי שם זה לא נמסר לאף אחד מהאבות?
Expand רמזיםרמזים
Collapse וַיֹּאמֶר כֹּה תֹאמַר לִבְנֵי יִשְׂרָאֵל אֶהְיֶה שְׁלָחַנִי אֲלֵיכֶם:וַיֹּאמֶר כֹּה תֹאמַר לִבְנֵי יִשְׂרָאֵל אֶהְיֶה שְׁלָחַנִי אֲלֵיכֶם:
Expand מדוע ה' אומר דבר נוסף, מעבר לנאמר בפסקה הקודמת? מדוע כתוב שוב "ויאמר"?מדוע ה' אומר דבר נוסף, מעבר לנאמר בפסקה הקודמת? מדוע כתוב שוב "ויאמר"?
Expand פירוש לשם זהפירוש לשם זה
Expand ביאור מדוע כתוב  "לבני ישראל"ביאור מדוע כתוב "לבני ישראל"
Expand דיון בדרשת חז"ל על תשובת משה לדברי ה' הראשונים, ותשובת ה' לזה. דיון בדרשת חז"ל על תשובת משה לדברי ה' הראשונים, ותשובת ה' לזה.
Expand עניין ההזכרה המשולשת של תיבת "אהיה" בפסוק זה.עניין ההזכרה המשולשת של תיבת "אהיה" בפסוק זה.
צור קשר|אודות האתר