ספר פרק פסוק
חיי שרה

וַיֹּאמֶר אֲלֵיהֶם שִׁמְעוּ נָא הַחֲלוֹם הַזֶּה אֲשֶׁר חָלָמְתִּי:
וְהִנֵּה אֲנַחְנוּ מְאַלְּמִים אֲלֻמִּים בְּתוֹךְ הַשָּׂדֶה וְהִנֵּה קָמָה אֲלֻמָּתִי וְגַם נִצָּבָה וְהִנֵּה תְסֻבֶּינָה אֲלֻמֹּתֵיכֶם וַתִּשְׁתַּחֲוֶיןָ לַאֲלֻמָּתִי:
וַיֹּאמְרוּ לוֹ אֶחָיו הֲמָלֹךְ תִּמְלֹךְ עָלֵינוּ אִם מָשׁוֹל תִּמְשֹׁל בָּנוּ וַיּוֹסִפוּ עוֹד שְׂנֹא אֹתוֹ עַל חֲלֹמֹתָיו וְעַל דְּבָרָיו:
וַיַּחֲלֹם עוֹד חֲלוֹם אַחֵר וַיְסַפֵּר אֹתוֹ לְאֶחָיו וַיֹּאמֶר הִנֵּה חָלַמְתִּי חֲלוֹם עוֹד וְהִנֵּה הַשֶּׁמֶשׁ וְהַיָּרֵחַ וְאַחַד עָשָׂר כּוֹכָבִים מִשְׁתַּחֲוִים לִי:

   
בראשית פרק לז פסוק ח
Skip Navigation Links.
Collapse וַיֹּאמְרוּ לוֹ אֶחָיו הֲמָלֹךְ תִּמְלֹךְ עָלֵינוּ אִם מָשׁוֹל תִּמְשֹׁל בָּנוּ וַיֹּאמְרוּ לוֹ אֶחָיו הֲמָלֹךְ תִּמְלֹךְ עָלֵינוּ אִם מָשׁוֹל תִּמְשֹׁל בָּנוּ
Expand מה בין מלוכה לבין ממשלה? מדוע נאמרו שניהם ומדוע בסדר זה? מדוע כל פעל נכפל?מה בין מלוכה לבין ממשלה? מדוע נאמרו שניהם ומדוע בסדר זה? מדוע כל פעל נכפל?
Expand מדוע פירשו האחים את החלום לענין מלכות?מדוע פירשו האחים את החלום לענין מלכות?
Expand ענייני כתיב חסר ומלאענייני כתיב חסר ומלא
Collapse וַיּוֹסִפוּ עוֹד שְׂנֹא אֹתוֹ עַל חֲלֹמֹתָיו וְעַל דְּבָרָיו:וַיּוֹסִפוּ עוֹד שְׂנֹא אֹתוֹ עַל חֲלֹמֹתָיו וְעַל דְּבָרָיו:
Expand פירוש. לאיזה דברים בתוך דבריו התכוונו? מדוע זה הגביר את השנאה של האחים ליוסף?פירוש. לאיזה דברים בתוך דבריו התכוונו? מדוע זה הגביר את השנאה של האחים ליוסף?
Expand מדוע נאמר "חלומותיו" בלשון רבים?מדוע נאמר "חלומותיו" בלשון רבים?
צור קשר|אודות האתר