ספר פרק פסוק
במדבר

כִּי יַכְרִית יְקֹוָק אֱלֹהֶיךָ אֶת הַגּוֹיִם אֲשֶׁר אַתָּה בָא שָׁמָּה לָרֶשֶׁת אוֹתָם מִפָּנֶיךָ וְיָרַשְׁתָּ אֹתָם וְיָשַׁבְתָּ בְּאַרְצָם:
הִשָּׁמֶר לְךָ פֶּן תִּנָּקֵשׁ אַחֲרֵיהֶם אַחֲרֵי הִשָּׁמְדָם מִפָּנֶיךָ וּפֶן תִּדְרֹשׁ לֵאלֹהֵיהֶם לֵאמֹר אֵיכָה יַעַבְדוּ הַגּוֹיִם הָאֵלֶּה אֶת אֱלֹהֵיהֶם וְאֶעֱשֶׂה כֵּן גַּם אָנִי:
לֹא תַעֲשֶׂה כֵן לַיקֹוָק אֱלֹהֶיךָ כִּי כָל תּוֹעֲבַת יְקֹוָק אֲשֶׁר שָׂנֵא עָשׂוּ לֵאלֹהֵיהֶם כִּי גַם אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנֹתֵיהֶם יִשְׂרְפוּ בָאֵשׁ לֵאלֹהֵיהֶם:
אֵת כָּל הַדָּבָר אֲשֶׁר אָנֹכִי מְצַוֶּה אֶתְכֶם אֹתוֹ תִשְׁמְרוּ לַעֲשׂוֹת לֹא תֹסֵף עָלָיו וְלֹא תִגְרַע מִמֶּנּוּ: פ

   
דברים פרק יב פסוק לא
Skip Navigation Links.
Collapse לֹא תַעֲשֶׂה כֵן לַיקֹוָק אֱלֹהֶיךָ לֹא תַעֲשֶׂה כֵן לַיקֹוָק אֱלֹהֶיךָ
Expand באילו מעשים מדובר כאן? מה הפסוק מוסיף על כל הנאמר עד כה בפרק זה?באילו מעשים מדובר כאן? מה הפסוק מוסיף על כל הנאמר עד כה בפרק זה?
Collapse כִּי כָל תּוֹעֲבַת יְקֹוָק אֲשֶׁר שָׂנֵא עָשׂוּ לֵאלֹהֵיהֶם כִּי כָל תּוֹעֲבַת יְקֹוָק אֲשֶׁר שָׂנֵא עָשׂוּ לֵאלֹהֵיהֶם
Expand פירוש. הסבר לרצף הפסוקיםפירוש. הסבר לרצף הפסוקים
Expand האם ה' שונא את המעשים הללו מצד חשיבותם - ומתוך קנאה לאליל, או מצד תיעובם?האם ה' שונא את המעשים הללו מצד חשיבותם - ומתוך קנאה לאליל, או מצד תיעובם?
Collapse כִּי גַם אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנֹתֵיהֶם יִשְׂרְפוּ בָאֵשׁ לֵאלֹהֵיהֶם:כִּי גַם אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנֹתֵיהֶם יִשְׂרְפוּ בָאֵשׁ לֵאלֹהֵיהֶם:
Expand מדוע התורה מפרטת דוגמא זו?מדוע התורה מפרטת דוגמא זו?
Expand מה תיבת "גם" מוסיפה כאן ללמד?מה תיבת "גם" מוסיפה כאן ללמד?
Expand שאלות רבות והסבר לכל הפרשה. עיון במהותו של איסור עבודה זרהשאלות רבות והסבר לכל הפרשה. עיון במהותו של איסור עבודה זרה
צור קשר|אודות האתר