ספר פרק פסוק
בלק

כִּי תָבֹאוּ אֶל אֶרֶץ כְּנַעַן אֲשֶׁר אֲנִי נֹתֵן לָכֶם לַאֲחֻזָּה וְנָתַתִּי נֶגַע צָרַעַת בְּבֵית אֶרֶץ אֲחֻזַּתְכֶם:
וּבָא אֲשֶׁר לוֹ הַבַּיִת וְהִגִּיד לַכֹּהֵן לֵאמֹר כְּנֶגַע נִרְאָה לִי בַּבָּיִת:
וְצִוָּה הַכֹּהֵן וּפִנּוּ אֶת הַבַּיִת בְּטֶרֶם יָבֹא הַכֹּהֵן לִרְאוֹת אֶת הַנֶּגַע וְלֹא יִטְמָא כָּל אֲשֶׁר בַּבָּיִת וְאַחַר כֵּן יָבֹא הַכֹּהֵן לִרְאוֹת אֶת הַבָּיִת:
וְרָאָה אֶת הַנֶּגַע וְהִנֵּה הַנֶּגַע בְּקִירֹת הַבַּיִת שְׁקַעֲרוּרֹת יְרַקְרַקֹּת אוֹ אֲדַמְדַּמֹּת וּמַרְאֵיהֶן שָׁפָל מִן הַקִּיר:

   
ויקרא פרק יד פסוק לו
Skip Navigation Links.
Collapse וְצִוָּה הַכֹּהֵן וּפִנּוּ אֶת הַבַּיִת בְּטֶרֶם יָבֹא הַכֹּהֵן לִרְאוֹת אֶת הַנֶּגַע וְצִוָּה הַכֹּהֵן וּפִנּוּ אֶת הַבַּיִת בְּטֶרֶם יָבֹא הַכֹּהֵן לִרְאוֹת אֶת הַנֶּגַע
Expand מי צריך לפנות את הבית? מדוע "ופנו" כתוב בלשון רבים, הרי הכהן מדבר רק עם בעל הבית?מי צריך לפנות את הבית? מדוע "ופנו" כתוב בלשון רבים, הרי הכהן מדבר רק עם בעל הבית?
Expand האם כלי הבית לא נטמאים לפני הגעת הכהן למקום? מה עלול לקרות?האם כלי הבית לא נטמאים לפני הגעת הכהן למקום? מה עלול לקרות?
Expand מדוע כתוב כאן "יבא הכהן"? סדר ההתנהלות במקרים אלומדוע כתוב כאן "יבא הכהן"? סדר ההתנהלות במקרים אלו
Collapse וְלֹא יִטְמָא כָּל אֲשֶׁר בַּבָּיִת וְאַחַר כֵּן יָבֹא הַכֹּהֵן לִרְאוֹת אֶת הַבָּיִת:וְלֹא יִטְמָא כָּל אֲשֶׁר בַּבָּיִת וְאַחַר כֵּן יָבֹא הַכֹּהֵן לִרְאוֹת אֶת הַבָּיִת:
Expand מדוע חשוב לפנות את כל מה שיש בבית לפני הגעת הכהן לבית?מדוע חשוב לפנות את כל מה שיש בבית לפני הגעת הכהן לבית?
Expand מדוע יש צורך לפנות קודם הגעת הכהן? מהם הכלים שעלולים להינזק אם לא עושים כך?מדוע יש צורך לפנות קודם הגעת הכהן? מהם הכלים שעלולים להינזק אם לא עושים כך?
Expand הסבר נוסף לתועלתה של ההמתנה עד לגמר פינוי הביתהסבר נוסף לתועלתה של ההמתנה עד לגמר פינוי הבית
Expand רמז לבית המקדשרמז לבית המקדש
צור קשר|אודות האתר