ספר פרק פסוק
חיי שרה

וַיִּרְדְּפוּ מִצְרַיִם אַחֲרֵיהֶם וַיַּשִּׂיגוּ אוֹתָם חֹנִים עַל הַיָּם כָּל סוּס רֶכֶב פַּרְעֹה וּפָרָשָׁיו וְחֵילוֹ עַל פִּי הַחִירֹת לִפְנֵי בַּעַל צְפֹן:
וּפַרְעֹה הִקְרִיב וַיִּשְׂאוּ בְנֵי יִשְׂרָאֵל אֶת עֵינֵיהֶם וְהִנֵּה מִצְרַיִם נֹסֵעַ אַחֲרֵיהֶם וַיִּירְאוּ מְאֹד וַיִּצְעֲקוּ בְנֵי יִשְׂרָאֵל אֶל יְקֹוָק:
וַיֹּאמְרוּ אֶל מֹשֶׁה הַמִבְּלִי אֵין קְבָרִים בְּמִצְרַיִם לְקַחְתָּנוּ לָמוּת בַּמִּדְבָּר מַה זֹּאת עָשִׂיתָ לָּנוּ לְהוֹצִיאָנוּ מִמִּצְרָיִם:
הֲלֹא זֶה הַדָּבָר אֲשֶׁר דִּבַּרְנוּ אֵלֶיךָ בְמִצְרַיִם לֵאמֹר חֲדַל מִמֶּנּוּ וְנַעַבְדָה אֶת מִצְרָיִם כִּי טוֹב לָנוּ עֲבֹד אֶת מִצְרַיִם מִמֻּתֵנוּ בַּמִּדְבָּר:

   
שמות פרק יד פסוק יא
Skip Navigation Links.
Collapse וַיֹּאמְרוּ אֶל מֹשֶׁה הַמִבְּלִי אֵין קְבָרִים בְּמִצְרַיִם לְקַחְתָּנוּ לָמוּת בַּמִּדְבָּר וַיֹּאמְרוּ אֶל מֹשֶׁה הַמִבְּלִי אֵין קְבָרִים בְּמִצְרַיִם לְקַחְתָּנוּ לָמוּת בַּמִּדְבָּר
Expand פירוש. מה הקשר בין "המבלי" לבין "אין"? פירוש. מה הקשר בין "המבלי" לבין "אין"?
Expand מה הקשר הפנימי בין טענות אלו לבין הצעקה שבפסוק הקודם? מה הקשר הפנימי בין טענות אלו לבין הצעקה שבפסוק הקודם?
Expand מה תגובתם זו של בני ישראל אומרת על מוכנותם לקבל על עצמם את הנהגת ה'?מה תגובתם זו של בני ישראל אומרת על מוכנותם לקבל על עצמם את הנהגת ה'?
Expand מדוע חששו למותם במדבר? מדוע לא דיברו על חשש למותם במלחמה?מדוע חששו למותם במדבר? מדוע לא דיברו על חשש למותם במלחמה?
Collapse מַה זֹּאת עָשִׂיתָ לָּנוּ לְהוֹצִיאָנוּ מִמִּצְרָיִם:מַה זֹּאת עָשִׂיתָ לָּנוּ לְהוֹצִיאָנוּ מִמִּצְרָיִם:
Expand הערה דקדוקית לתיבת "להוציאנו"הערה דקדוקית לתיבת "להוציאנו"
צור קשר|אודות האתר